Zabiegi Epionce

Firma Episciences, Inc. została założona w USA przez doktora nauk medycznych Carla Thornfeldta, dermatologa klinicystę z 25 letnim doświadczeniem. Działalność firmy oparta jest na jego badaniach naukowych, w których powiązał on skutki działania dwóch niekorzystnych procesów biologicznych zachodzących w skórze: przewlekłego stanu zapalnego oraz naruszenia naturalnej bariery ochronnej skóry.

Firma Episciences, Inc. opublikowała wyniki czternastu niezależnych badań klinicznych z podwójną ślepą próbą, które udowodniły skuteczność i bezpieczeństwo linii Epionce®.

Unikalne trzy opatentowane kompleksy stanowią mieszaninę produktów botanicznych, które wchodząc w skład produktów Epionce® pełnią w nich swoiste funkcje:
Epi-A Complex™ “Przeciwzapalny”
Epi-B Complex™ “Barierowy”
Epi-K Complex™ “Keratolityczny

Mechanizm działania produktów Epionce® opiera się na 2 udowodnionych procesach zachodzących w skórze:
• hamowaniu uwalniania czynników przewlekłego stanu zapalnego w skórze 
• naprawie, odbudowie i wzmocnieniu naturalnej bariery ochronnej skóry.

System dostarczania substancji aktywnych do skóry w przypadku wszystkich produktów Epionce® stanowi integralną część składu tych preparatów.  W chwili, gdy preparaty lityczne, odnawiające, intensywnie odżywiające
i wszystkie kremy barierowe są nakładane na skórę dochodzi do rozsunięcia się komórek skóry i utworzenia mikroskopijnych ścieżek przez warstwy lipidowe (między komórkami), co pozwala na terapeutyczne przeniknięcie składników aktywnych głęboko do warstw naskórka.

System dostarczania do skóry nie narusza bariery ochronnej, tj. nie uszkadza powierzchni skóry. 
Jest to proces przebiegający bardzo delikatnie, na drodze odpowiedniego dostosowania wzajemnych proporcji lipidów w skórze w celu wytworzenia mikrościeżek, a następnie pobudzenia naturalnych procesów naprawczych. Dzięki temu produkty Epionce® pozwalają na skuteczne dostarczenie aktywnych składników przez warstwę rogową naskórka do komórek docelowych, przy minimalnym naruszeniu bariery ochronnej. System wykorzystuje wyciągi roślinne, aby uzyskać te same efekty co retinol i peptydy.

źródło:epionce polska